Orkun Işıtmak Kimdir?

Günümüzün içinde her zaman bir sebepten dolayı kendine yer bulabilen Youtube en çok tıklanan ikinci sitedir. Bu özelliği sağlayan birçok durum olmakla birlikte en dikkat çekicisi alanındaki en önemli video içeriği paylaşılan site olmasındandır. Bugün Youtube sitesi sunduğu Youtuberlık özelliği ile insanları video paylaşmaya ve içerik üretmeye verdiği paralar ile teşvik etmektedir. Türkiye’nin en iyilerinden biri olarak dikkat çeken isim Orkun Işıtmak kimdir sorusu yazımızda ele alındı.

Orkun Işıtmak Hakkında Bilgi

Orkun Işıtmak kimdir sorusunun yanıtını merak edenler için bilgileri şöyle sıralayabiliriz.

  • 8 Ocak 1996’da İzmir’de doğdu.
  • Anne ve babası 7 yaşındayken ayrıldı.
  • Ortaokul ve liseyi İzmir’de okudu
  • Üniversite eğitimi için İstanbul’a taşındı.
  • İstanbul Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı öğrencisidir.
  • Oyun videoları ile başladığı serüvenine daha sonraları risk alarak vlogger olarak devam etme kararı almıştır.
  • Bugün birçok filmde ve reklamda boy göstermesi ile popüler kültürde tanınan bir sima haline gelmiştir.
  • Günümüzde kanalı 5 milyona yakın aboneye sahiptir.
  • Toplam video izlenme sayısı ise 300 milyona ulaşmıştır.

Orkun Işıtmak Başarısı

Orkun Işıtmak’ın bu başarıyı yakalamasındaki en önemli nokta samimiyetinden gelmektedir. Işıtmak sempatik tavırları ile diğer Youtuberlardan ayrılmaktadır. 2011 yılında çekmeye başladığı videolarında henüz 15 yaşında olan Orkun Işıtmak zamanla kendini geliştirme fırsatı bulmuştur.

Kart oyunları: Orkun Işıtmak’ın ilk olarak çektiği videolar iskambil kartları ile yaptığı sihirbazlık numaralarıdır. Lise yıllarında arkadaşlarına hobi olarak bu şakaları yapan Işıtmak daha sonraları bunları Youtube’a yükleme kararı almıştır. Bu videoların tutmasından sonra oynadığı oyunlarda kendini yayına alarak Türk Youtube kullanıcılarına eğlenceli bir oyuna şahit olabilme deneyimi sağlamıştır.

Oyun videoları sayesinde binlerce aboneye ulaşan Işıtmak hız kesmeden hizmetlerine devam etmiştir. Okulunu aksatmadan Youtube videoları çekmeye çalışan Işıtmak sonraları milyonlara varan abone sayısı ile eğitimini duraksatmıştır. Son olarak ise risk alarak vlogger olmaya karar vermiş bu alanda ülkemizin en iyi isimlerinden biri haline gelmiştir.

Orkun Işıtmak kimdir yazımızda ülkenin en ünlü simalarından birinden bahsettik.

Written By
More from admin

MuratAbiGF Kimdir?

Youtube günümüzün en vazgeçilmez fenomenlerinden biridir. En çok zaman harcanan ikinci site...
Read More