İdil Tatari Kimdir?

Günümüzün en çok rağbet gören fenomenlerinden olan Youtuberlık ülkemizde de yoğun bir ilgi ile karşılanmaktadır. 2005 yılında açılmış olan Youtube sitesinin Google tarafından satın alınması ile birlikte bu iki firma güçlerini birleştirmiştir. Bugün, Youtube dünyanın her gün en çok tıklanan ikinci sitesi ünvanına sahiptir. Bu durumdan Youtuberların etkisi büyüktür. Ülkemizdek en başarılı Youtuberlardan birini, İdil Tatari kimdir yazımızda inceliyoruz.

İdil Tatari Kimdir?

İdil Tatari kimdir sorusunun yanıtı için yakından tanıyalım:

  • 1985 yılında doğmuş olan İdil Tatari ortaokul ve lise öğrenimini Koç şirketi okullarında, üniversiteyi ise Amerika Babson College’da Girişimcilik ve Pazarlama üzerine okumuştur. Mezun olmasından sonra 2 yıl kozmetik sektöründe çalışan İdil Tatari bu zamanda Amerika’daki restoranlardan etkilenip aşçı olma isteği doğmuştur.
  • Markafoni şirketinin sahiplerinden Tolga Tatari ile evliliğinden 1 çocuğu olan İdil Tatari 2017 yılında boşanmıştır. İdil Tatari Bursa’lıdır fakat İstanbul’da ikamet etmektedir.
  • Haftada 4 yeni video hedefi ile yemek tariflerinin yanında vlogger ve Youtuber olarak sitede farklı videolar da çekmektedir. Kasım 2014’ten yana aktif olduğu Youtube üzerinde 700 bini aşkın abonesi bulunmaktadır.

Youtube Başarısı

İdil Tatari’nin Youtube başarısını alanında ilkleri sunmasına bağlayabiliriz. Amerika’da eğitim görmüş, kültürlü biri olan İdil Tatari zamanla hayal mesleğinin aşçılık olduğuna karar vermiş ve kariyerini bir kenara bırakarak yemek yapmaya yönelmiştir.

Aldığı eğitim ile kendini geliştiren Tatari, 2014 yılında bu uzmanlığını Youtube’da paylaşmaya başlayıp izleyicilerin takdirine bırakmıştır. Oldukça tutulan bir kanala sahip olması ise tatlı dili ve keyifli sohbetinden kaynaklanmaktadır. Güzel ve şık bir ortamda yemek yaparken davet ettiği diğer ünlü Youtuberlar ile hoş muhabbetler yaşatan İdil Tatari, Türk Youtube kullanıcıları tarafından bu özelliği ile dikkat çekmiştir. İdil Tatari başarılı bir Youtuber olmanın yanında bir kız sahibi annedir de. Kanalında bazen çıkan kızı ile de yaşanılan keyifli dakikalar İdil Tatari’nin samimiyetini ortaya koymuş ve kendisine olan ilgiyi pekiştirmiştir.

Yazımızda İdil Tatari kimdir sorunu işleyip Youtube başarısına nasıl eriştiğini sizler için derledik.

Written By
More from admin

MuratAbiGF Kimdir?

Youtube günümüzün en vazgeçilmez fenomenlerinden biridir. En çok zaman harcanan ikinci site...
Read More