Enes Batur Kimdir?

Youtube günümüzün en revaçta sitelerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sunulan birçok video hizmeti sayesinde keyifli vakit geçirmenin mümkün olduğu sitede son dönemlerde Youtuber videoları da oldukça çok izlenmektedir. Dünya çapından on milyonlarca aboneye sahip olan Youtube kanalları bulunduğu gibi ülkemizde de yoğun bir kitleye sahip olan Youtube hesapları bulunmaktadır. Bunlardan biri olan hesaplardan Enes Batur kimdir Sorusunu yazımızda inceledik.

Enes Batur Hakkında

Enes Batur kimdir sorusu için gerekli bilgileri şu şekilde maddeleyebiliriz:

  • 9 Nisan 1998’de doğmuştur.
  • Asıl adı Enes Batur Sungurtekin’dir.
  • Youtube alemine oyun konsolları ve bilgisayar incelemeleri ile girmiştir.
  • Bu şekilde önemli gelişmeler kaydeden Enes Batur bunların yanında eğlence ve komedi videoları ile de kendini göstermeye devam etmektedir.
  • Youtube’un ülkemizdeki en iyilerinden biri haline gelen Enes Batur’un 6 milyon üzerinde abonesi vardır.
  • Gündeme son olarak yakın zamanda vizyona giren hayatının anlatıldığı be başrol oynadığı Hayal Mi Gerçek Mi? filmi ile gelmiştir.
  • Uzun süredir Başak Karahan ile sevgilidir.
  • Sevgilisi de Youtuber’dır ve makyaj, moda, eğlence videoları çekmektedir.

 

Sinema filmi: Hikâyesinin anlatıldığı filmde başrol oynayan Enes Batur karşımıza komedi filmi ile çıkmaktadır. Asosyal bir çocukluk geçiren kahraman ailesi ile pek iyi anlaşamaz ve aradığı heyecan ve mutluluğu bilgisayarında bulur. Youtube’u keşfetmesi ile birlikte kendini Youtuberlığa adayan kahraman, üniversite sınavı zamanı geldiğinde zorlu bir seçim yapmak zorundadır.

Ülkemizde Youtuberlık

Youtuberlık ülkemizde oldukça ilgi çeken bir meslektir. Gençlerin birçoğunun hayallerini süsleyen Youtuberlık oldukça basit gibi görünse de uğraş ve emek gerektiren bir alandır. Videolar izlendiğinde kısa ve basit gibi görünse de arka planda yoğun bir şekilde saatler alan hummalı çalışmalar vardır. Ayrıca özgün içerik üretme sıkıntısı da Youtuberların karşılaştığı problemlerdendir.

Yine de kısa sürede zengin ve ünlü olabilme, işini yapabilmek için birçok farklı alanda şansını deneyebilme, ilgi ve isteklerin doğrusunda video çekmek gibi avantajlar da yok sayılamamaktadır.

Yazımızda Enes Batur kimdir sorusunu işledik.

Written By
More from admin

Duygu Özaslan Kimdir?

Youtube giderek daha fazla alana ulaşarak insanların ilgisini çekmektedir. Günümüzde birçok kişi...
Read More