Burak Oyunda Kimdir?

Dünyadaki durumlar ülkemize de yansımış ve birçok Youtuber türemiş ve aralarından bazıları geçilmesi zor başarılar yakalamıştır. Onlardan biri olan Burak Şahin, çektiği oyun videolarını yüklediği Burak Oyunda isimli kanalıyla bilinmektedir. Ülkemizdeki oyun severlerin yakından takip ettiği bir isim olan Burak Şahin’i inceleyeceğimiz Burak Oyunda kimdir yazımızda birçok ayrıntı bulacaksınız.

Burak Oyunda Özgeçmişi

Burak Şahin 1998’de Bilecik’te doğmuştur. Asker olan babası dolayısıyla çocukluğunda birçok farklı yerde yaşayan Burak Şahin, Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde bir sene kayıtlı kalmasının ardından daha iyi bir bölüm kazanıp Youtuberlık alanında da gelişmek için bölümünü bırakmıştır. Şu an ise İstanbul Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya bölümünde eğitim almak için İstanbul’a taşınmıştır ve eğitimine bu şekilde devam etmektedir.

2009’da açtığı Youtube kanalı zamanla ülkenin en popüler Youtube hesaplarından biri olmuştur. Bu kanal Türkiye’nin en büyük üçüncü bireysel kanalı olma unvanını taşımaktadır. 3 milyona yakın abonesi olan 2000’e yakın videonun yüklenmiş olduğu kanal bu başarılı çizgisi ile dikkat çekmektedir. Burak Oyunda kimdir sorusuna bu cevaplar verilebilir.

Oynadığı oyunlar: Burak Oyunda hesabının bu büyük başarıya ulaşırken oynadığı oyunlar şu şekildedir:

  • Minecraft
  • GTA V
  • GTA San Andreas
  • Ben And Ed
  • Muddy Height
  • The Amazing Spider Man 2 vb.

Burak Şahin’in Youtube Başarısı

Burak Oyunda hesabının bu başarısındaki en önemli faktörlerden biri genç yaşta açmış olduğu hesabı ile eğlenceli oyun videoları çekmiş olmasıdır. Henüz lise yıllarında açmış olduğu Youtube hesabında, site ülkemizde günümüzdeki kadar popüler olmamak ile birlikte Youtuberlık ile uğraşan insan sayısı yok denecek kadar azdı. Youtuberlığa hobi olarak başlayan Burak Şahin de işlerin bu noktaya geleceğini tahmin etmediğini videolarında belirtmektedir.

Başarısında kendini geliştirmesi ve izleyicilerinin isteklerine hitap etmesi de son derece önemli faktörler olarak karşımıza çıkıyor. Oynadığı oyunlarda eğlenceli vakit geçirirken bunu izleyicilerine de yansıtabilme yeteneğine sahip olan Burak, oynadığı Minecraft ve GTA V gibi oyunların ülkemizde geniş kitlelerce sevildiğini biliyordu.

Yazımızda Burak Oyunda kimdir sorusunu detaylı bir şekilde ele aldık.

Written By
More from admin

En İyi Yabancı Youtuberlar

Dünyada ve ülkemizde büyük bir popülerliğe sahip olan video paylaşım sitesi Youtube...
Read More